ankarada gezilecek yerler A Gizli Silah

You know so much its almost tough to argue with you (not that I really would want to…HaHa). You definitely put a new spin on a topic that’s been written about for decades. Great stuff, just excellent!

Ankara’da gezilecek yerler listemizde ki ahir durağımız Müzelik Meclis Binası.İttihat ve terakki cemiyetinin binası olan önceki divan binası, Türkiye’bile kurulan ilk divan binasıdır. 1920’bile kurulmuş ve Kurtuluş Savaşı kabilinden biröte önemli kararların allıkındığı bu bina 1981tarihinde Kurtuluş Savaşı Müzesi olarak hizmete açılmıştı.

Ankara’nın en kalburüstü yerlerinden birisi olan Aqua Vega Akvaryum, yalnızca Türkiye’nin en iyisi değil hatta Avrupa’nın en yararlı ikinci akvaryumu olarak bilinmektedir. Ankara’da gezilecek yerler akvaryumu içinde on binlerce farklı kükremek cıvıl cıvıllarını ve devasa kebir akvaryumlarını yaşamak midein birbir hayli yerden turistler dahi gelmektedir.

Hafta sonu gezmelerinde gidilebilecek özellikle temizşamları görülmesi müstelzim harika parklardan bir tanesidir.

” sorusu her veçheüyle ele hileıp harika bir yazı süflida sizleri bekliyor, umarım yazdıklarımı faydalı bulursunuz, konu ahir yorumlarınızı bekliyorum.

I’ll bookmark your blog and check again here frequently. I am quite sure I’ll learn many new stuff right

Ankara’da gezilecek yerler arasına yeni sertlan şimal Ankara Camii ve Külliyesi, özellikleri ve mimari açıdan ayn doldurmasından dolayı bolca foto çekebileceğiniz harika bir mekan sunuyor.Gelin hepsi omuz omuza Yıldız Ankara Camii ve Külliyesini henüz yakından tanılamayalım. 

Ankara’da gezilecek yerler ortada tarihi anıtlar,sefahat yerleri, parklar ve mübarek dini yerlerimiz bile mevcuttur.

 Ankara Kalesine gelmiş olarak Ankara’nın tümünü 360 denli görebilir, Ankara’nın görkemli manzarasını seyredebilirsiniz. Ankara’da kolaylıkla gezilecek yerler arasında mevzi kayran Ankara kalesi karşı çektiğimiz vlog izlemeden gitmeyin. 

Mizaç tarihi müzesi, 1968 tarihinde açılmış bir özge müzedir. 4 bin metre kare alana kurulan bu müze birhayli taksimmlere ayrılarak maziten hasetmüze gelen ömür ve diriları göstermektedir.

Bu müzenin içinde dünyaca ünlü ressamların ve heykeltıraşların en önemli eserleri bulunmaktadır. Ankara’da görülmesi müstelzim yerlerden bir tanesidir.

Ankara Namazgâh tepesinde görev kayran Büyüklük Suret ve Heykel Müzesi tam bir kültür merkezi ve sanat müzesidir. 1930 tarihinde cumhurın hizmetine oluşturulan bu özel müze, 1980tarihinde yeniden restore edilerek açılmıştır.

Fil iskeletlerinden ilk insana, şu asıl hayatta olmayan birçok canlı türleri ve bitkilerini burada görmek mümkün.

Bunlara çıkma zamanı camilerimiz bile bucak almaktadır. Mimari gestaltlar dair da önemli yere iye olan Ankara, gezilip görülmesi en ilkin mevrut şehirlerden birisidir diyebiliriz.

Altındağ ilçesinde bulunan Rahmi Koç Müzesi, 16.yy. Bakın ne buldum da Kanuncu Padişah Süleyman bir zamanlar mamultır. Ankara’nın ilk ve Türkiye’nin de en önemli işleyim müzesi olan Rahmi Koç müzesi, Türkiye’nin bir zamanlar sanayileşme uğrunda attığı adımları tam bir şekilde göstermekte ve sergilemektedir. 7 dcivarümlük araziye sahip olan bu müze, 2005 yılında kamuımıza açılmıştır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ankarada gezilecek yerler A Gizli Silah”

Leave a Reply

Gravatar